Kevätkokous 28.5.

Toivottavasti kaikki ovat päässeet nauttimaan keväästä ja ennen kaikkea pysyneet terveinä.

Korona-kriisin vuoksi jouduimme keskeyttämään seuratoiminnan kevään osalta sekä arvioimaan uudelleen kevätkokouksen ajankohtaa. Päätimme järjestää kevätkokouksen torstaina 28.5.2020 klo 18. Emme kuitenkaan kokoonnu totuttuun tapaan kasvotusten vaan pidämme kokouksen etänä linjoja pitkin. Sääntömääräisessä kokouksessa käydään läpi mm. viime vuoden toimintakertomus ja tilinpäätös sekä muut seuran toimintaan liittyvät aloitteet. Mikäli toivot jotakin asiaa käsiteltävän kokouksessa, olethan yhteydessä johtokuntaan ennen kokousta.

Kutsu kokoukseen ja ohjeet osallistumiseen lähetetty jäsenille sähköpostitse. Mikäli et ole saanut kutsua, olethan yhteydessä johtokuntaan pikimmiten.

Tervetuloa vaikuttamaan seuran toimintaan!


Asialista https://www.dropbox.com/s/9ipy873acfw6gf0/Helsingin%20Perhokalastajien%20kev%C3%A4tkokous%2028.pdf?dl=0